Fibroblast Tab Menu

ONKİM KÖK HÜCRE TEKNOLOJİLERİ Fibroblast Üretimi'ne başlıyor. Fibroblast Üretimi için T.C. Sağlık Bakanlığı denetimleri tamamlanmış, çalışma izin belgesi alınmıştır.

FİBROBLAST: GENÇLİK İKSİRİ

Fibroblast Nedir?

Fibroblast, bağ dokunun temel hücresi olup şekli yassı uzun ve ovaldir.1-2 çekirdekli olabilir, sitoplazması uzantılıldır ve her hücre gibi organizmada çok önemli görevleri vardır. Bunlar içinde en önemlisi hücrelerin içinde bulunduğu yapıyı oluşturmaktır. Şöyle ki, cilde parlaklığı, yumuşaklığı ve esnekliği veren hücreler arası bu yapı kollajen ve elastin maddesinden oluşmaktadır. Fibroblastların görevi ise, cilt için son derece önemli olan bu maddeleri üretmektir. Fibroblastın bir başka önemli görevi de, ciltte bir yaralanma olduğunda organizmanın yarayı tedavi eden sistemini harekete geçirmektir.

Fibroblast Kültür Tedavisinin Avantajları Nedir?

Ortalama ömrün uzaması sebebiyle insanlar ileri yaşlarda da genç ve dinamik görünmek isterler. Beslenme dahil yaşam kalitesindeki iyileşme bunu bir dereceye kadar sağlamaktadır. Ancak dermokozmetik bilimindeki aşamalar çok daha farklı, mucize denecek kadar ciltte iyileşme göstermektedir. Hatta öyle ki insanların yaşları dış görünüşleriyle tahmin edilemez oldu. Bunu sağlayan, cildi sağlıklı tutan birçok yöntem vardır.

... Yazının Devamı ...