Doğru Banka Seçiminin Önemi

GMP (İyi Üretim Koşulları)

Kök hücre içeren kordon kanı bankada saklanır ve tedavi amacıyla kullanmak gerekirse tedavi edecek uzmana banka tarafından gönderilir. Hekimin, gönderilen kanı kullanması için kanın saklandığı bankanın standartlarına güvenmesi gerekir. Bu nedenle bankanın Uluslararası kuruluşlardan aldığı belgeler de son derece önemlidir. Bu belgeler içerisinde en önemli olanı ise GMP yani “İyi Üretim Koşulları” dır. Yurtdışında hiçbir hekim bu belgesi olmayan kurumda saklanan kanı kullanmaz.

Yasalar gereği elde edilen kordon kanı ve kök hücre mutlaka ülke sınırları içerisinde saklanmalı ve saklayan bankanın izin belgesi olup,  T.C. Sağlık Bakanlığı’nın kontrolü altında olmalıdır.

ONKİM Kök Hücre Teknolojileri A.Ş, Ulusal ve Uluslararası kuruluşlara Ar-Ge verecek yetkinlikte, bir Demet SABANCI ÇETİNDOĞAN kuruluşudur ve sözü geçen tüm belgelere sahiptir.

ONKİM OLARAK:

Kök Hücre ile ilgili her konuyu ülkemizde de uygulamayı hedef olarak belirledik ve dünyadaki en saygın kurumlarla yakın ilişki içerisindeyiz. Son yıllarda kurumumuz, 5 Uluslarası ve 7 Ulusal kongreye davet edildi. Bu arada 4 kitap bölümü ve 2 makale yayınlandı.

Göbek kordon kanı söz edildiğinde anne adaylarının aklına birçok soru geliyor. Bunları cevaplamaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda iletişim bilgilerini vereceğimiz mesul müdürümüz Sayın Dr. Aydın Demircan’a isteğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Onkim Mesul Müdürü Dr. Aydın Demircan  e-mail : aydindemircan@onkim.com.tr